KONST / Litografier / Färglitografi 14342030
nr 1434 2030
Axel Salto
(1889-1961), Danmark
Signerad, stilleben. Färglitografi, bildmått: 45x59cm, yttermått inklusive ram: 61x74cm
Axel Salto, dansk grafiker och keramisk formgivare född 1889, död 1961.
Utrop:
700 kr
Såld:
450 kr
måndag 29 november 2021
kl 20:48:24
400 kr
400 kr
400 kr (Budbetjänt)
Axel Salto
Läs mer om Axel Salto